Cele mai populare site-uri de video chat

Discutii generale despre video chat . Aici este locul pentru intrebari , raspunsuri , comentarii si sfaturi legate de video chat .

Moderator: Alexiss

Cele mai populare site-uri de video chat

Mesajde Alexiss » Mie Sep 29, 2010 8:53 pm

Acest topic nu se doreste a fi un studiu exact ci doar unul relativ , dar speram noi cat mai aproape de realitate .

Am cautat resurse si am analizat diverse servicii de analiza a traficului web , am comparat din 3-4 surse diferite , incluzand aici si Alexa Ranking , si am tras anumite concluzii , realizand topul celor mai populare site-uri de video chat din acest moment (bazat pe numarul zilnic de vizitatori) .

De asemeni am redesenat lista site-urilor de video chat , am adaugat filtre (categorii de lucru : fete , baieti , etc...) pentru ca utilizatorii sa poata identifica mult mai usor un site .
De asemeni existau in vechea lista foarte multe clone . Acestea exista in continuare dar sunt marcate ca atare si mai mult de atat exista posibilitatea de filtrare (vizualizarea listei Fara clone) .
De asemeni puteti vota pozitiv sau negativ un site sau altul . Se poate acorda un singur vot pentru un site de catre acelasi utilizator . Momentan (fiind cu zero voturi fiecare) site-urile sunt listate in functie de un anumit ranking . Sistemul va fi listat ulterior in functie de voturile acumulate , si probabil pentru perioada urmatoare vom adauga si alti algoritmi de calculare al unui ranking corect , pentru a face din aceasta lista un top veritabil al popularitatii .

Propuneti un site pentru lista site-urilor de video chat postand pe acest topic , PM sau email catre admin - at - adultwebcamstars.com

In continuare astept parerile voastre despre analiza popularitatii .

POPULARITATE - Aici >> http://www.adultwebcamstars.com/cele_ma ... eochat.php
NOUA LISTA A SITE-URILOR - Aici >> http://www.adultwebcamstars.com/site-videochat.php
Alexiss
Administrator
Administrator

Re: Cele mai populare site-uri de video chat

Mesajde spaniolul » Mie Sep 29, 2010 10:13 pm

Excelent lucrat! felicitari tuturor pentru munca si efortul depus!
Am votat strict site-urile pe care lucrez,nu am votat cele pe care numai lucrez sau doar am auzit de ele deoarece nu stiu cum merg la ora actuala!
Actrita,LONDRA!
PS! spaniolul este numele cainelui meu,de aici si nick/name ce il folosesc!
Lista de IGNORE!-aditza,pocahontas
,winxpfather,fetish,sunflower-pt. vocabular de maidan si atac la persoana
spaniolul
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde Alexiss » Mie Sep 29, 2010 10:27 pm

Ah . De adaugat ca site-urile nu pot fi votate individual ci per retea . De exemplu daca votezi (indiferent cum) pentru LiveJasmin , nu vei putea vota si pentru MyCams , CameraBoys sau alte site-uri din aceiasi retea .

Bafta acolo !
Alexiss
Administrator
Administrator

Mesajde sunflower » Mie Sep 29, 2010 10:59 pm

Lol. Scores are scor 27... cum rezista site-ul ala nu stiu... modele stau in pauze cu orele.
sunflower
Instructor
Instructor

Mesajde Alexiss » Mie Sep 29, 2010 11:36 pm

sunflower scrie:Lol. Scores are scor 27... cum rezista site-ul ala nu stiu... modele stau in pauze cu orele.

...29 . Thumbs down sunflower si la urmatorul update nu o sa mai apara acolo .
BTW . Aceste scoruri sunt calculate automat de un algoritm (numar de modele online , trafic estimativ , modalitati de plata, tip site free sau nude , card sau telefonic , etc.) . A fost o munca destul de uriasa pentru care trebuie sa-i multumesc Alinei , ea s-a ocupat de reintroducerea site-urilor in aceasta noua lista .
Ulterior doar am mutat un pic clonele care aveau scoruri apropiate si erau practic aproape una langa alta in lista ... nu dadea bine .

Nici eu nu prea sunt de acord cu aceasta lista , nu sunt de acord cu locul 10 al EuroLive , 9 al AdultWork sau 3 al Cams.com (site pe care nu l-am privit niciodata cu ochi buni) .

Dar pana sa se stranga voturi si lista sa ramana libera din acest punct de vedere ...
Alexiss
Administrator
Administrator

Mesajde sunflower » Joi Sep 30, 2010 2:13 am

Da, intr-adevar, a fost munca multa. Tot respectul.
Nici cu Streamate nu prea sunt de acord cu locul 4 pt simplul fapt ca sunt maxim de neseriosi cu platile si inceti in aprobarea conturilor.
sunflower
Instructor
Instructor

Mesajde wxdj » Joi Sep 30, 2010 2:41 am

buna treaba, respect pentru munca depusa fiindca shtiu ce inseamna .
wxdj
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde Michelle » Joi Sep 30, 2010 10:08 am

Lol MFC mai are un pic si ajunge primul pe lista, apoi nu stiu dc am impresia ca fetele care il vad pe locul 2 dupa Jasmin si isi vor face cont sa lucreze pe el se vor mira de ce nu fac bani :smt003 Parca imi si inchipui cum vin beggars in free pe MFC si incep: "Loool why u dressed bby? C'mon show some anal, i will tip u 5 tokens if i like" :smt003
Michelle
User Avansat
User Avansat

Mesajde cretZu » Joi Sep 30, 2010 1:20 pm

Nu stiu cat de obiective sunt voturile :)
Eu am votat doar site-urile pe care stau, cum la fel a facut si restul lumii, si cum majoritatea de aici stau pe MFC este si normal sa ajunga pe primul loc :)
cretZu
User Avansat
User Avansat

Mesajde Michelle » Joi Sep 30, 2010 1:44 pm

Hmmm, F4F n-are inca payoneer si nu plateste 35 % cum scrie in lista, eu iau doar 25 % ;)
Michelle
User Avansat
User Avansat

Mesajde Alexiss » Joi Sep 30, 2010 1:47 pm

Michelle scrie:Hmmm, F4F n-are inca payoneer si nu plateste 35 % cum scrie in lista, eu iau doar 25 % ;)

Vezi reteaua (click pe site-ul din lista) si acolo ai un butonas albastru pe care scrie Corecteaza info .
Admit ca este foarte posibil ca unele informatii sa fie eronate . Unde le observati ... daca aveti bunavointa , click acolo , scrieti despre ce este vorba si noi le vom corecta .
Alexiss
Administrator
Administrator

Mesajde studiolove69 » Joi Sep 30, 2010 2:15 pm

Intradevar nu are Pyoneer dar am vb cu Miroslav si a spus ca sunt in tratatice cu cei de la payoneer. Iar voturile la siteuri mi se pare normal sa le dai pozitive daca chiar si faci bani pe el nu ca stai si lucrezi pe ziteul ala si faci 20$ intr-o saptamana. Streamate mi se pare un site super bun dar din pacate trebuie sa stai cu pret mic.. gen 2.19$ / min. Am observat ca membrii pe siteul ala sunt foarte pretentiosi la pret si se ....pe ei si la 20 centi. Si cams mi se pare un site ok .. am modele care fac 400$ / perioada doar pe el. Bafta tuturor si oricum este de apreciat munca depusa pentru creerea acestei liste.
studiolove69
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde Alexiss » Vin Oct 01, 2010 3:32 am

putina rabdare cu toate . lista e noua , se lucreaza inca la ea , am primit si cateva atentionari de la voi pentru corectare info , corectari ce au fost deja operate in sistem .
cu voturile lafel ... putina rabdare . Dorinta mea si a echipei cu care lucrez la acest site este sa oferim (vorbind despre lista) un top al popularitatii cat mai apropiat de realitate .

Astept in continuare pe acest topic propuneri de adaugare site-uri (care nu sunt deja in lista...) , sau sugestii / idei pentru a imbunatati functionalitatea acestei liste .
Alexiss
Administrator
Administrator

Mesajde Maryds » Vin Oct 01, 2010 4:29 am

Michelle scrie:Lol MFC mai are un pic si ajunge primul pe lista, apoi nu stiu dc am impresia ca fetele care il vad pe locul 2 dupa Jasmin si isi vor face cont sa lucreze pe el se vor mira de ce nu fac bani :smt003 Parca imi si inchipui cum vin beggars in free pe MFC si incep: "Loool why u dressed bby? C'mon show some anal, i will tip u 5 tokens if i like" :smt003

LOOOOOOOL .... mi-ai citit gandurile :))))))) si eu am lucrat cu mfc de la un studio...a inceput sa mearga abia dupa 3 luni si cand a inceput sa mearga ma saturasem eu.un site praf dupa parerea mea...nu le am cu rabdarea.
Maryds
AWStudent
AWStudent

Următorul

Înapoi la Discutii generale