CHATURBATE

Discutii generale despre video chat . Aici este locul pentru intrebari , raspunsuri , comentarii si sfaturi legate de video chat .

Moderator: Alexiss

Re: CHATURBATE

Mesajde NCG » Lun Feb 25, 2013 7:13 pm

Buna bella,eu am mai citit despre tine si imi esti tare draga.In primul rand,sa iti traiasca fetita!
Acum sa vorbim despre site-uri.Eu in 2 ani jumate de cand fac vdc,cam 2 ani i-am pierdut alegand site-uri proaste de genul mfc si chaturbate,atrasa fiid de mirajul tipsurilor..ma rog ..au venit castiguri frumusele,pana a inceput sa scartaie rau de tot.Asa ca m-am reprofilat pe livejasmin.tin sa spun ca eu am mai avut cont pe jasmin de vara tr4ecuta facut,dar intram din an in paste si normal..cand m-am pus tare pe el abia ca faceam 100$ la luna!!!asa ca..m-am logat cu numele de performer si parola acolo la master account,nu la performer,m-am dus la online support si am cerut sa imi activeze contul de studio (zic asta,ca sa nu mai stai sa trimiti acte si poze din nou..o sa iti apara acolo cand dai sa inregistrezi model nou,deja numele tau si datele tale..le mai selectezi odata,iti alegi un nou nume si in cam 1 zi-doua o sa ai contul aprobat..banii iti vor fi trimisi tot pe cardul atasat contului de model initial,care acum e si cont de master..deci tu doar trebuie sa lucrezi).
Acum...cand o sa ai cont nou,vei avea o perioada de promotie.TRAGE CAT POTI DE TARE DE EA!!!
Seretul e urmatorul ca sa faci OK in primele luni : fa tot ce iti zic membri,mai putin artatul in free..deci eu in prima luna cred ca am innebunit minim 6 ore pe zi cu "show ass","show feet",etc..mereu cu zambetul pe buze si raspundeam la toata lumea.Dupa aia poze...trebuie sa incarci poze sa ai cam toate sloturile alea pline,sa ai cam tot activat :fanclub,paying snapshots,paying videos,etc..(eu nu am 2 way audio pentru ca nu folosesc sunet),profilul completat frumos...si cel mai important..sa intri cam la aceleasi ore online (de exemplu programul meu e undeva intre 1 noaptea si 7-9 dimineata..dar mai intru si la 2 sau 3..sau mai devreme si atunci stau tot MINIM 6 ore..adic daca intru la 2,stau pana la 8 cel putin..daca nu e trafic mare ,la 8 ies..chiar daca faci 10$ in ziua aia,STAI acolo minim 6 ore!!!!).Asta va fi diferenta intre tine si cele care vin si pleaca nemultumite de pe jasmin.Tre' sa cam pupi in fund membrii la inceput..De exemplu eu nu fac fist,nu folosesc jucarii si nici sunet..fac doar fake cu degetul..si nu imi afecteaza asa tare castigurile.
Asa..acum,o sa ai perioada aia de promotie in care vei avea 0,98/min.Stiu,putin dar asta e startul.La contul vechi de jasmin am tratat gresit problema asta si de-aia nu am facut mare branza pe site.Dar cu contul nou am tras tare.Intra membrul x in privat si zicea din prima "show pussy"..pai show pussy era..ai sa vezi ca pe langa ala or sa mai intre si altii..iese ala,intra altii..era un dute-vino deosebit de obositor..cateodata tre sa mai vezi..cand mai e cate un membru de zice "hi how are you?"..inseamna ca merge sa mai si il tii de vorba..te descurci tu.Deci cam prima luna tre sa fii cam pupincurista ca sa zic asa pentru ca memrbii astia care stau 1 minut in privat te ridica incet incet..apoi or sa vina si privaturile lungi..eu in 2 luni si jumatate de cand trag tare pe jasmin deja am avut privaturi si de o ora,si de doua..si cel mai lung a fost de 3 ore.
Pretul : ideal ar fi sa stai pe 1,99 cel putin 6 luni..sau pana cand ajungi pe primele pagini.eu inca tin 1,99..e greu,stiu dar nu ai ce face..esti (si sunt si eu inca) noua si nu prea se pot face fite in cazul asta.

Acum sa iti zic cat am facut pana acum..ca sa te orientezi :
Intre 13-15 ecembrie 2012 (deci am prins doar 2 zile din perioada..sau 3) = 245$ (minim 6 ore lucrate)
16-31 decembrie 2012 (tot asa,minim 6 ore lucrate,cu vreo 4 zile libere)=858 $
1-15 ianuarie 2013(acelasi program...tot asa,vreo 4 zile libere)= 730$
16-31 ianuarie 2013(idem)=665$
1-15 februarie (vreo 5-6 zile libere,ca am avut examene..)= 691$
16-25 februarie (NICIO ZI LIBERA..6-8 ore pe zi..am stat chiar si 10 cand am facut acum 3 zile prima mea suma mai mare..200$-faza tare e ca cu o zi in urma facusem doar 20$ :lol: ) =800$ pana acum...mai am 3 zile si sper sa fac primii mei 1000 pe jasmin..special nu mi-am luat nicio zi libera(cu toate ca am stat si cu febra online,am avut si dureri teribile de rinichi,dar am intrat)..sper sa reusesc.

Am scris un post cat 7 sambete,dar sper sa intelegi ceva de aici.Eu asa am facut..deja de la inceputul lui februarie am lasat-o mai moale cu beggerii in free..nu le mai arat niciun fund,niciun picior (cer surprise daca vor ceva..si de regula,aia care chiar vor,dau..cine nu vrea pleaca..dar nu-i bai..are jasminu peste ).Dar prima luna innebuneam..ma ridicam,aratam (doar fund si feet atat)..chiar daca membrul nu intra in pvt,poate era altul in room si vedea si pac,privatul.
Si sa ai grija la aia care zic " show x lucru and we go in pvt"..e clar ca mint..de regula sa nu te deranjezi ca e pierede de vreme.
Te pup si sper sa ai multa bafta! eu zic ca daca te apuci kt mai curand o sa reusesti sa strangi niste banuti!E greu si pentru mine acre nu am nicio grija,d-apoi pentru tine care ai si bebe mic,dar esti o fata puternica si lunile astea critice vor creste.Ai sa vezi!!!! FII POZITIVA SI NU TE DEMORALIZA! altfel totul va fi fara rost.
PUP!
Pace!
NCG
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde NCG » Lun Feb 25, 2013 7:21 pm

Scz am scris gresit..am vrut sa zic "lunile astea vor trece"..si pe perioada asta am 880$ nu 800..tot asa am scris repede.PUP!
Este bine sa rasfoiesti forumul asta ce celalalt pentru sfaturi despre livejasmin..eu le-am luat cam cap coada si am citit cam tot ce se putea citea..sa nu te demoralizezi cand zic unele fete ca nu mai merge..da ,e greu,mai ales cum am fost eu..acu 4 zile am facut 20$,dupa aia 200$,dupa aia 130$ si ieri 30$.Deci e o diferenta,cand te inveti cu o anumita suma si vezi ca ajungi la ea si apoi faci mai putin.Dar,asta e..la noapte intru iar cu speranta ca va fi mai bine.
Bafta!
Pace!
NCG
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde Nord » Lun Feb 25, 2013 7:52 pm

armaniboy0018 scrie:SALUT LUME. SCUZE DE DERANJ DAR AS VREA SA VA ROG SA MA AJUTATI SI PE MINE DACA VRETI SI PUTETI CA SUNT NOU-NOUT IN LUMEA VIDEO-CHATULUI. MI-AM FACUT CONT PE CHATURBATE AM DAT PE OPTIUNEA BROADCAST YOURSELF SI LA A DOUA OPTIUNE SETTINGS & PRIVACY NU STIU CE SETARI SA ALEG. DE EX. LA: Email me when someone I follow comes online? LA:List my cam on the home page? LA:Do not appear on network sites? Minimum Users for Group Shows? Group Show tokens per minute? Allow Private Show Recordings? Private Show Tokens Per Minute? Spy on Private Show Tokens Per Minute? Token Balance Required to Request Private? MS MULT IN SPERANTA CA MA VETI AJUTA

Fa cam tot ce ti-a spus Jobs mai putin la faza cu "do not appear on network site" acolo trebuie sa setezi No pt ca in felul asta o sa apari in toate site-urile partenere chaturbate (site-uri afiliate) si asta o sa-ti confere mult mai multi useri in camera! Probabil Jobs s-a incurcat din greseala, dar asta e optiunea cea mai buna sa setezi no!
Mult succes acolo!
Live free cams: http://livefreecamx.com Fun for adults! http:// www.webfreecams.info
Free sex chat http://freesexchat69.com
Nord
User Avansat
User Avansat

Mesajde bellasexxy » Mar Feb 26, 2013 2:59 am

NCG scrie:Buna bella,eu am mai citit despre tine si imi esti tare draga.In primul rand,sa iti traiasca fetita!
Acum sa vorbim despre site-uri.Eu in 2 ani jumate de cand fac vdc,cam 2 ani i-am pierdut alegand site-uri proaste de genul mfc si chaturbate,atrasa fiid de mirajul tipsurilor..ma rog ..au venit castiguri frumusele,pana a inceput sa scartaie rau de tot.Asa ca m-am reprofilat pe livejasmin.tin sa spun ca eu am mai avut cont pe jasmin de vara tr4ecuta facut,dar intram din an in paste si normal..cand m-am pus tare pe el abia ca faceam 100$ la luna!!!asa ca..m-am logat cu numele de performer si parola acolo la master account,nu la performer,m-am dus la online support si am cerut sa imi activeze contul de studio (zic asta,ca sa nu mai stai sa trimiti acte si poze din nou..o sa iti apara acolo cand dai sa inregistrezi model nou,deja numele tau si datele tale..le mai selectezi odata,iti alegi un nou nume si in cam 1 zi-doua o sa ai contul aprobat..banii iti vor fi trimisi tot pe cardul atasat contului de model initial,care acum e si cont de master..deci tu doar trebuie sa lucrezi).
Acum...cand o sa ai cont nou,vei avea o perioada de promotie.TRAGE CAT POTI DE TARE DE EA!!!
Seretul e urmatorul ca sa faci OK in primele luni : fa tot ce iti zic membri,mai putin artatul in free..deci eu in prima luna cred ca am innebunit minim 6 ore pe zi cu "show ass","show feet",etc..mereu cu zambetul pe buze si raspundeam la toata lumea.Dupa aia poze...trebuie sa incarci poze sa ai cam toate sloturile alea pline,sa ai cam tot activat :fanclub,paying snapshots,paying videos,etc..(eu nu am 2 way audio pentru ca nu folosesc sunet),profilul completat frumos...si cel mai important..sa intri cam la aceleasi ore online (de exemplu programul meu e undeva intre 1 noaptea si 7-9 dimineata..dar mai intru si la 2 sau 3..sau mai devreme si atunci stau tot MINIM 6 ore..adic daca intru la 2,stau pana la 8 cel putin..daca nu e trafic mare ,la 8 ies..chiar daca faci 10$ in ziua aia,STAI acolo minim 6 ore!!!!).Asta va fi diferenta intre tine si cele care vin si pleaca nemultumite de pe jasmin.Tre' sa cam pupi in fund membrii la inceput..De exemplu eu nu fac fist,nu folosesc jucarii si nici sunet..fac doar fake cu degetul..si nu imi afecteaza asa tare castigurile.
Asa..acum,o sa ai perioada aia de promotie in care vei avea 0,98/min.Stiu,putin dar asta e startul.La contul vechi de jasmin am tratat gresit problema asta si de-aia nu am facut mare branza pe site.Dar cu contul nou am tras tare.Intra membrul x in privat si zicea din prima "show pussy"..pai show pussy era..ai sa vezi ca pe langa ala or sa mai intre si altii..iese ala,intra altii..era un dute-vino deosebit de obositor..cateodata tre sa mai vezi..cand mai e cate un membru de zice "hi how are you?"..inseamna ca merge sa mai si il tii de vorba..te descurci tu.Deci cam prima luna tre sa fii cam pupincurista ca sa zic asa pentru ca memrbii astia care stau 1 minut in privat te ridica incet incet..apoi or sa vina si privaturile lungi..eu in 2 luni si jumatate de cand trag tare pe jasmin deja am avut privaturi si de o ora,si de doua..si cel mai lung a fost de 3 ore.
Pretul : ideal ar fi sa stai pe 1,99 cel putin 6 luni..sau pana cand ajungi pe primele pagini.eu inca tin 1,99..e greu,stiu dar nu ai ce face..esti (si sunt si eu inca) noua si nu prea se pot face fite in cazul asta.

Acum sa iti zic cat am facut pana acum..ca sa te orientezi :
Intre 13-15 ecembrie 2012 (deci am prins doar 2 zile din perioada..sau 3) = 245$ (minim 6 ore lucrate)
16-31 decembrie 2012 (tot asa,minim 6 ore lucrate,cu vreo 4 zile libere)=858 $
1-15 ianuarie 2013(acelasi program...tot asa,vreo 4 zile libere)= 730$
16-31 ianuarie 2013(idem)=665$
1-15 februarie (vreo 5-6 zile libere,ca am avut examene..)= 691$
16-25 februarie (NICIO ZI LIBERA..6-8 ore pe zi..am stat chiar si 10 cand am facut acum 3 zile prima mea suma mai mare..200$-faza tare e ca cu o zi in urma facusem doar 20$ :lol: ) =800$ pana acum...mai am 3 zile si sper sa fac primii mei 1000 pe jasmin..special nu mi-am luat nicio zi libera(cu toate ca am stat si cu febra online,am avut si dureri teribile de rinichi,dar am intrat)..sper sa reusesc.

Am scris un post cat 7 sambete,dar sper sa intelegi ceva de aici.Eu asa am facut..deja de la inceputul lui februarie am lasat-o mai moale cu beggerii in free..nu le mai arat niciun fund,niciun picior (cer surprise daca vor ceva..si de regula,aia care chiar vor,dau..cine nu vrea pleaca..dar nu-i bai..are jasminu peste ).Dar prima luna innebuneam..ma ridicam,aratam (doar fund si feet atat)..chiar daca membrul nu intra in pvt,poate era altul in room si vedea si pac,privatul.
Si sa ai grija la aia care zic " show x lucru and we go in pvt"..e clar ca mint..de regula sa nu te deranjezi ca e pierede de vreme.
Te pup si sper sa ai multa bafta! eu zic ca daca te apuci kt mai curand o sa reusesti sa strangi niste banuti!E greu si pentru mine acre nu am nicio grija,d-apoi pentru tine care ai si bebe mic,dar esti o fata puternica si lunile astea critice vor creste.Ai sa vezi!!!! FII POZITIVA SI NU TE DEMORALIZA! altfel totul va fi fara rost.
PUP!

NCG iti multumesc foarte mult pentrul postul tau .. asa mi sa ridicat parca o greutate de pe inima ..si eu tot cont de master am pe lj, din gresala lam facut de master.. asa am sa fac , ma pun pe treaba noaptea cand doarme bubulina, nici eu nu folosesc sunet, toy sau fist.. doar fake .. multumesc de sfaturi si o sa revin cu nautati. te puuup :*
bellasexxy
User Avansat
User Avansat

Mesajde Jobs4Adults.com » Mar Feb 26, 2013 6:33 pm

dark_angel scrie:din pacate ai dat-o in bara, la Do not appear on network sites:alege NO armani,You will have less viewers if you choose YES. Jobulica fara frica parca te pupai in dinti cu CB sau a inceput sa-ti miroasa gura?

Eu scrisesem ceva de genul: "LA:Do not appear on network sites?
Yes, caci siturile din reteaua Chaturbate iti ofera un plus de reclama."

Am subliniat ca e de preferat sa apara pe reteaua de situri, deci e clar ce optiune e necesara, insa in acest caz eroarea a fost a celor de la Chaturbate care au folosit negatia intr-o intrebare, complicand alegerea unui raspuns, cand era mai simplu sa intrebe direct: "Do you want to appear on network sites?"

Iar cat priveste igiena mea generala si bucala, te asigur ca e foarte buna, in caz ca voiai sa ma pupi.......undeva....
Cel mai profitabil site de videochat!> click CHATURBATE < BEST Site 4 Webcam Models!
Luca @ TheEuropeanSummit.com | Yahoo & Skype messenger ID: jobs4adults
Ofer asistenta 24/24 pentru Videochat de Acasa, modelelor Incepatoare & Medii
Jobs4Adults.com
Profesionist
Profesionist

Mesajde Noutycouple » Mar Feb 26, 2013 8:46 pm

ai careva idee de cand a inceput perioada de intretinere pe chaturbate si pana cand tine?
Noutycouple
AWStudent
AWStudent

Mesajde Sweetkick » Dum Apr 07, 2013 6:17 pm

Buna seara am si eu o intrebare...I am facut cont de performer prietenului meu pe chaturbate dar nu-l aproba deloc..am scanat buletinul asa cum cere si tot nu aproba...Poate cineva sa ama indrume ce sa fac..Multumesc
Sweetkick
Incepator
Incepator

Mesajde JustEla » Lun Apr 08, 2013 6:51 pm

Buna "Sweetkick" .. Din cate stiu eu , cei de la Chaturbate nu mai accepta modele din Romania de vreo cateva luni pe motiv ca sunt prea multe cereri de la noi pentru site-ul lor. Sa speram ca se var razgandi pina la urma si vor accepta iar romani .
JustEla
User activ
User activ

Mesajde Karla_Sweet » Mar Apr 09, 2013 12:12 am

Buna! as avea si eu o intrebare pt cei care sunt mai vechi pe aici.tocmai am incercat sa imi creez cont pe chaturbate dar am intampinat probleme in ceea ce priveste aprobarea id-ului de verificare si a pozei cu id-ul in mana( in cazul meu pasaport pt ca nu stau in Romania). Am trimis de 3 ori pozele si am fost respinsa de fiecare data, consider ca am respectat cerintele si pozele au fost foarte clare. Am trimis email la adresa mentionata de ei dar nu am primit nici un raspuns, Citind forumul de aici despre chaturbate m-am gandit ca poate nu mai vor sa accepte modele romance, altfel nu inteleg care ar putea fi problema. daca a mai avut cineva probleme de genu poate ma sfatuieste si pe mine ce sa fac mai departe. Multumesc anticipat !
Karla_Sweet
Incepator
Incepator

Mesajde model1 » Sâm Apr 13, 2013 6:38 pm

salutare ! eu am avut cont pe chaturbate, am sters contul de vreo 2 luni. oare se poate recupera ?contul vechi ? stiti ceva ? sau odata sters trebuie sa fac altul nou ?
model1
User activ
User activ

Mesajde MarcusXXX » Dum Apr 21, 2013 12:35 am

Ma tot uit de cateva zile pe Chaturbate si ma minunez.Adevarul este ca se fac tokensi dar topul care este prezentat pe site (top 10 pe 7 zile) este fake.Pe primul loc o gasim pe Nightseduce cu aproape 85 000 tokensi.Sunt curioasa cati sunt ai ei de fapt tinand cont ca principalul tipper este Faggion.Banuiesc ca cele care lucreaza pe CB de ceva vreme stiu cu ce se ocupa Faggion...marele tipper.El de fapt este moderator la vreo 4,5 modele din romania la care le da zilnic mii si mii de tokensi.El de fapt primeste toti tokensii inapoi de la modele plus comision din restul tokensilor castigati.In prima jumatate a zilei,modereaza tot un model din Romania (Bella4u daca nu ma insel,o romancuta blonda) la care ii da la fel o gramada de tokensi.Toate romancutele astea au statusuri identice,cu aceleasi greseli gramaticale.Si ne mai intrebam de ce nu mai accepta romani pe site!!!! :smt018 :smt018
MarcusXXX
AWStudent
AWStudent

Mesajde JRabbit » Dum Apr 21, 2013 5:44 pm

MarcusXXX scrie:Ma tot uit de cateva zile pe Chaturbate si ma minunez.Adevarul este ca se fac tokensi dar topul care este prezentat pe site (top 10 pe 7 zile) este fake.Pe primul loc o gasim pe Nightseduce cu aproape 85 000 tokensi.Sunt curioasa cati sunt ai ei de fapt tinand cont ca principalul tipper este Faggion.Banuiesc ca cele care lucreaza pe CB de ceva vreme stiu cu ce se ocupa Faggion...marele tipper.El de fapt este moderator la vreo 4,5 modele din romania la care le da zilnic mii si mii de tokensi.El de fapt primeste toti tokensii inapoi de la modele plus comision din restul tokensilor castigati.In prima jumatate a zilei,modereaza tot un model din Romania (Bella4u daca nu ma insel,o romancuta blonda) la care ii da la fel o gramada de tokensi.Toate romancutele astea au statusuri identice,cu aceleasi greseli gramaticale.Si ne mai intrebam de ce nu mai accepta romani pe site!!!! :smt018 :smt018

Pai Marcus hai s-o luam pe logica,eu una cred ca-i pe bune,de ce? pentru ca nu se calculeaza acolo tipurile pe care le dai inapoi,incearca si o sa vezi,nu am incercat dar cum am spus mergem pe logica,daca ele dau tipurile inapoi, de ce nu-i faggion pe primul loc? ca el primeste tips de la 2 fete,ar trebui sa fie suma lui nightseduce + suma bella4u(tu ai spus ca sunt mai multe,eu iti explic doar pt 2),deci ar fi primul in top.
Eu sincer ma bucur sa vad fete ca primesc tripsuri degeaba,adica ce fac ele in afara site-ului e fix problema lor :smt003
I'm not bad! I'm just drawn that way!
JRabbit
AWStudent
AWStudent

Mesajde Jobs4Adults.com » Mar Apr 23, 2013 6:00 am

model1> Parerea mea e ca nu se mai poate recupera odata sters, mai ales ca ei nu mai vor romani...Insa incercarea moarte n-are, asa ca incearca si un contact suport.

MarcusXXX> Bingo! Totusi, cum am mai zis: hai sa invatam si sa preluam ce e mai bun de la altii, si sa lasam criticile si invidiile...Ce fac unii/unele ca sa ajunga in topuri, sunt idei pe care eu le-am expus de mult timp pe aici, cine a priceput si considerat de valoare, a preluat, cine nu, a injurat si chiar calomniat...Ca oriunde in viata, pentru a obtine succesul exista si scurtaturi, iar moderatorul si cele 2 modele de care pomenesti TRANSPIRA pentru banii aia si ce fac ei e si legal, si moral...Asa ca, pentru ei am un singur cuvant: CHAPEAU!

JRabbit> Aproximativ, dar inexact: inainte, cei de la Chaturbate permiteau transferurile "libere" de tokens in ambele sensuri, pana ce s-au prins ei ca aparusera "fake tippers" si au inceput sa blocheze aceste schimburi...Pacat, mare pacat.....pentru ca asa cum ziceam, toata lumea isi muncea banii, si modelele si moderatorii "fake tippers"...Asa ca in noile conditii, e nevoie de "un plus de inventivitate"...:)
Cel mai profitabil site de videochat!> click CHATURBATE < BEST Site 4 Webcam Models!
Luca @ TheEuropeanSummit.com | Yahoo & Skype messenger ID: jobs4adults
Ofer asistenta 24/24 pentru Videochat de Acasa, modelelor Incepatoare & Medii
Jobs4Adults.com
Profesionist
Profesionist

Mesajde Raisa2013 » Mie Apr 24, 2013 10:48 pm

Buna fetelor... vreau sa stiu daca mai sunt situ-ri de videochat asemanatoare cu Chaturbate sau bongacams....eu lucrez pe aceste 2 situri si imi merge binisor si as mai vrea sa ma bag pe unul sau doua situ-ri. cine stie rog sa imi dea un mesaj....va multumesc pentru ajutor si spor la treaba
Raisa2013
AWStudent
AWStudent

Mesajde JustMe1 » Vin Apr 26, 2013 12:34 am

Raisa2013 scrie:Buna fetelor... vreau sa stiu daca mai sunt situ-ri

Situ-ri... in primul rand sunt site-uri, nu situ-ri, lol :smt003

Divas4free, cam4, seeme... Divas e la inceput, Cam4 plateste putin si Seeme e plin de bug-uri si te vezi in reluare... toate au plugin-ul Tokens activat
JustMe1
User activ
User activ

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discutii generale