CHATURBATE

Discutii generale despre video chat . Aici este locul pentru intrebari , raspunsuri , comentarii si sfaturi legate de video chat .

Moderator: Alexiss

CHATURBATE

Mesajde isabella » Dum Mar 25, 2012 6:13 pm

M ar interesa sa creez si eu un cont de model pe Chaturbate.....Nu am gasit nicaieri .....Ma poate ajuta cineva?
isabella
AWStudent
AWStudent

Re: CHATURBATE

Mesajde melisa_alexa » Dum Mar 25, 2012 6:21 pm

Buna unde ti-ai facut cont ala este de membru dar ca sa aplici pentru model...... dai la my profile apoi la Tokens stats si vezi acolo click pe Model Verification Form..... acolo trimiti datele tale pt model si astepta sa aprobe contul. :smt001
melisa_alexa
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde ignitionplay » Lun Mar 26, 2012 5:29 pm

Si pentru un cont de studio cum?
ignitionplay
AWStudent
AWStudent

Mesajde filiia » Lun Mar 26, 2012 11:21 pm

Nu este pentru studiouri , cel putin momentan , dar poti deschide conturi independente modelelor iar la payment treci cardul tau de payoneer sau paxum si le faci platile.

Imagine
filiia
User activ
User activ

Mesajde ruru » Lun Mar 26, 2012 11:26 pm

Cam cat timp dureaza pana se aproba contul?
ruru
User activ
User activ

Mesajde filiia » Lun Mar 26, 2012 11:35 pm

Maxim 24 ore, se aproba aproape imediat dupa ce ai completat tot ce este nevoie : foto , detalii plata. varsta, etc .
filiia
User activ
User activ

Mesajde Kira » Lun Mar 26, 2012 11:41 pm

am o nelamurire in legatura cu chaturbate si sper sa ma puteti ajuta. vreau sa intru on cu prietenul meu si i-am uploadat documentele pe site la model verification form deja de 24 de ore dar nu am primit inca o confirmare. am trimis un mail si la support si nu mi-au raspuns.nu mi-a aparut pending dupa ce i-am uploadat documentele si scrie in continuare verified account. nu trebuie sa astept confirmarea?
o seara buna va urez si spor la bani!
Kira
AWStudent
AWStudent

Mesajde filiia » Lun Mar 26, 2012 11:45 pm

Trebuie sa primesti confirmarea pe email :

Congratulations, we've reviewed the age verification information that you
submitted and your account is now able to receive tokens!

Si apoi poti intra online cu prietenul tau.
filiia
User activ
User activ

Mesajde Kira » Lun Mar 26, 2012 11:47 pm

multumesc mult de raspuns :D
Kira
AWStudent
AWStudent

Mesajde modelincepator » Mar Mar 27, 2012 2:24 am

Mai zice cineva ceva de site-ul asta? la mine cam asa si asa ..200$ pana acum..nush ce sa zic...pt prima perioada pe un SITE e destul de ok..dar fata de cat ziceti voi kati facut..cam putin..park is prea multi beggeri :vom: .Sunt si ku bani ofc...dar.. :roll: .Voi ce ziceti? Cum a fost perioada asta? mai ales la incepatoare? Succes! :drinkers:
'' Don't ever let somebody tell you... You can't do something. You have a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you YOU can't do it. If you want somethin', go get it. PERIOD.'' -Will Smith
modelincepator
Instructor
Instructor

Mesajde Lovely » Mar Mar 27, 2012 12:34 pm

Am inceput si eu sa lucrez pe chaturbate acum cateva zile. Parerea mea este ca sunt prea multi idioti:D:D:D, stiu numai sa ceara tits, pussy, ass. Prea multi beggari. Sa atingi un goal de 200 tokens pare un vis parerea mea daca exista alte modele care isi baga in toate gaurile ce mai gasesc prin casa. Normal ca daca eu nu arat nimic pe gratis nu vor sa plateasca. Am avut un membru de pe mfc pe care l-am adus pe chaturbate si mi-a dat un tip de 200 tokens dupa care au sarit toate modelele pe el....si totusi, nu e bogat:)) dar pe chaturbate e bataie pe tokens:)))
Tot mfc este baza pt mine, chaturbate este inca in proba pt mine. Mai multe nu pot sa zic.
Bafta!!!
Lovely
User activ
User activ

Mesajde Kori » Mar Mar 27, 2012 3:24 pm

M-am inscris si eu pe chat turbat si merge bine, la mine cel putin. Am intrat aproape de fiecare data cand am fost online in top 10 most viewed models pana pe locul 5 ( inca n-am reusit sa trec de asta). Oricum eu am un goal de 2000 tokens si e impartit la fiecare 100 cate un flash de care vor.
Ca sa nu am treaba cu beggari eu am data la who can chat in your room -> only members with tokens ( cei albastri :smt012 ).
Azi n-am reusit sa stau prea mult doar 2 ore si am reusit sa adun 1300 din goal. Nu stau naked in free, spun clar ca pentru naked private baby, dar dansez mult, rad, mai vorbesc cateodata, le mai arat tatuajele, mai fac o piruieta, mai pun mana pe ici pe colo sa le starnesc imaginatia si "dragii" de ei sar cu tipurile sa vada mai mult.

Ideea e ca nu stau locului deloc, ma misc tot timpul.Mai joc si cate un joc cu ei, gen iti scriu numele pe oglinda mea pt XXX tip, la dau in carti ( :smt003 ), chestii de gen sa ii tina in camera si ocupati. Am muzica tot timpul. La mine functioneaza.
E important sa ai bio-ul completat si vezi programul de afiliere - pune linkul de inregistrare in bio pentru guesti si scrie si in goal sa se inregistreze cu linkul tau.
Sper sa te ajute cu ceva chestile astea si pe tine.
SI VIS PACEM, PARA BELLVM dacă vrei pace, pregătește-te de război – Vegetius
Kori
User Avansat
User Avansat

Mesajde model1 » Mar Mar 27, 2012 4:42 pm

Kori scrie:M-am inscris si eu pe chat turbat si merge bine, la mine cel putin. Am intrat aproape de fiecare data cand am fost online in top 10 most viewed models pana pe locul 5 ( inca n-am reusit sa trec de asta). Oricum eu am un goal de 2000 tokens si e impartit la fiecare 100 cate un flash de care vor.
Ca sa nu am treaba cu beggari eu am data la who can chat in your room -> only members with tokens ( cei albastri :smt012 ).
Azi n-am reusit sa stau prea mult doar 2 ore si am reusit sa adun 1300 din goal. Nu stau naked in free, spun clar ca pentru naked private baby, dar dansez mult, rad, mai vorbesc cateodata, le mai arat tatuajele, mai fac o piruieta, mai pun mana pe ici pe colo sa le starnesc imaginatia si "dragii" de ei sar cu tipurile sa vada mai mult.

Ideea e ca nu stau locului deloc, ma misc tot timpul.Mai joc si cate un joc cu ei, gen iti scriu numele pe oglinda mea pt XXX tip, la dau in carti ( :smt003 ), chestii de gen sa ii tina in camera si ocupati. Am muzica tot timpul. La mine functioneaza.
E important sa ai bio-ul completat si vezi programul de afiliere - pune linkul de inregistrare in bio pentru guesti si scrie si in goal sa se inregistreze cu linkul tau.
Sper sa te ajute cu ceva chestile astea si pe tine.

buna kori, nu prea inteleg faza cu programul de afiliere si linkul de care vb,cum adica sa se inregistreze cu linkul tau ... :sad: ,mersi, :heart:
model1
User activ
User activ

Mesajde NCG » Mar Mar 27, 2012 4:55 pm

Am mai scris la celalat topic cu Chaturbate cam cat fac eu.Am cam 600$ pana acum.Dar am mai zis.La 4 ore de munca ale mele ,nici nu sper la mai mult.Sunt super multumita.Plus ca mi se cumpara mutle lucruri de pe amazon.Ideea e sa stii pe cine sa atragi.Aseara imi daduse unu 40 de tokens si vroia sa ii arat "butt hole",desi la topicul meu scria "Naked" si goal-ul de 2000 langa.Normal ca nu i-am aratat nimic si a inceput sa ma faca in toate felurile.Dar au sarit ceilalti membri cu gura pe el si pana la urma a iesit :smt006
Asa am si eu.Am lasat numai membrii cu bani sa vorbeasca.CA daca as lasa membrii basic liberi m-ar lua durerea de cap. :vom:

@modelincepator La tine e bine ca faci grosul pe jasmin..asa ca e totusi bine 200$ asaa...niste bani de biscuiti hahaha
Pace!
NCG
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde Kori » Mar Mar 27, 2012 7:36 pm

model1 scrie:
buna kori, nu prea inteleg faza cu programul de afiliere si linkul de care vb,cum adica sa se inregistreze cu linkul tau ... :sad: ,mersi, :heart:

Pai intri pe chat turbat, te loghezi si te duci la My Profile => Token Stats => Detailed Income Stats => Linking Codes de pe pagina asta iti alegi un cod. Aici ai mai multe programe
1. Program: $1.00 Pay Per Registration + $50.00 Per Broadcaster + 5% Referred Affiliate Income
2. Program: 10 Tokens Per Registration + 500 Per Broadcaster
3. Program: Revshare - 20% of Money Spent + $50 per broadcaster
Aici pentru inceput eu iti recomand sa folosesti codul de la al doilea program, cel din dreptul Home Page pentru ca sa spui guestilor de la tine din camera sa se inscrie pe site, sau il poti promova si pe alt site ca sa atragi membrii sa se inscrie pe link-ul tau pe site
Si un alt cod pe care ti-l recomand e cel de la al trilea program din dreptul Join Page - e si pentru membri noi care se inscriu si tu primesti 20 % din banii cheltuiti de ei pe site (banuiesc ca se refera la bani cheltuiti dupa ce au cumparat un prim pachet de tokens, cred eu) si e folositor si pentru modelele care se inscriu pe site, tu primesti 50$ pentru fiecare model inscris care face 20$ pe site.

Astea sunt pentru inceput ce recomand eu, dar iti sugerez sa le studiezi si sa compari si alegi ce e mai bine pentru tine.
Daca nu te-ai inscris in programul lor iti sugerez sa o faci, dar pana la urma e alegerea ta.
SI VIS PACEM, PARA BELLVM dacă vrei pace, pregătește-te de război – Vegetius
Kori
User Avansat
User Avansat

Următorul

Înapoi la Discutii generale