Cum v-a mers astazi sesiunea?

Discutii generale despre video chat . Aici este locul pentru intrebari , raspunsuri , comentarii si sfaturi legate de video chat .

Moderator: Alexiss

Re: Cum v-a mers astazi sesiunea?

Mesajde blooangel » Lun Mar 18, 2013 3:33 pm

off topic total dar ca sa nu mai deschid alt topic... pt ca nu se leaga :P

am ceva probleme de vreo luna cu messul de fapt pe mail
primesc diverse mail-uri ciudate si nu stiu cum sa sscap de ele
uite cateva exemple...nu dati click pe link-uri...parerea mea:))
eu am fost prea paranoica sa dau click :))

http://www.DeZend.Org

Do you need to decode IonCube encoded files ?
Now it's possible with our DeZend Engine ! :)

If you are intrested, we expect you on http://www.DeZend.Org

uhhh mai sunt unele care le primesc mereu in spam de la facebook cica si zice ceva gen
hey cutie seen u on fb and ur hot here add me

si dau diverse adrese de mail
nu le deschid de obicei si nici n-am adagat vreun contact ca sa vad care e faza
nu mai am niciunul acum ca le-am sters de dimineata
primesc peste noapte 2-3 in spam.
daca stie acreva ce-i cu ele
poate ma ajutati un picut ca nush cum sa scap sa nu mai primesc...

Bafta! scuze de offtpic
ca sa fiu si on topic: 50$...deplorabil...
mai bine taci si lasi impresia ca esti prost, decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice indoiala :)
blooangel
Profesionist
Profesionist

Mesajde XOXO » Lun Mar 18, 2013 6:21 pm

Primesc si eu astfel de emailuri de la facebook cu toate ca nici macar nu am cont pe facebook(asta e ciudat).Eu am renuntat la adresa de email (pentru ca era f.veche)si mi-am facut una noua..:)
XOXO
Incepator
Incepator

Mesajde GoldenRose » Lun Mar 18, 2013 6:32 pm

Haideti sa va zic eu cum este cu topicul asta, din punctul meu de vedere aici ne spunem offul, aici ne impartasim bucuriile sau frustrarile, aici ne simtim in largul nostru, cati dintre voi ati simtit nevoia sa va spuneti greutatile si cati dintre voi chiar ati facut-o? Daca un model vine si posteaza ca a facut 1000$ astazi , o face pentru ca vrea sa isi impartaseasca bucuria, nu sa se laude, daca se plange ca nu facut o anumita suma, o face pentru ca se simte mai bine daca impartaseste acest lucru si nu ca se alinta, eu nu am cui sa ii spun ca am facut nu stiu ce suma azi, ii spun sotului se bucura pentru mine si cam atat, eu insa raman cu satisfactia aceea pe care toate o simtim dupa o zi de munca si vedem in cont o suma frumusica, el nu are cum sa ma inteleaga, le fel cum nu poate sa ma intelega daca am o zi prosta, ma consoleaza mult , ma incurajeaza dar de inteles nu are cum sa ma inteleaga niciodata, voi care faceti aceasi munca ca si mine o stiti cel mai bine si ma intelegesti mai mult decat oricine. Cu timpul aici pe acest forum incepi sa socializezi mai mult si sa povestesti mici amanunte despre videochat, nemultumiri sau lucruri despre viata personala, de ce oare? Pentru ca nu avem cu cine sa vorbim despre acele amanunte care ne fac viata grea sau din contra viata mai usoara, nu ai cum sa ii spui lu vecina, prietena sau mama ca te-a suparat nu stiu ce membru in privat sau alte situatii de genul, poate pentru ca nu stie cu ce te ocupi sau poate ca tu ii spui dar nu are cum sa te inteleaga, s-a facut ceva tam-tam vizavi de sumele postate, as vrea insa sa intelegeti ca nimeni nu vrea sa se laude, vrem sa ne impartasim bucuria sau dezamagirea, cand s-a deschis acest topic se vorbea strict despre trafic, cum a mers, bine/rau dar cu timpul a devenit ceva mai mult, cum a spus si Poca intr-un alt topic, aici sunt trairile unor modele, suntem pe un forum si intotdeauna vor exista pareri pro si contra ca pe orice alt forum , indiferent de subiect, eu sper ca acest topic sa nu moara , imi face placere sa il citesc si ar fi pacat. Bloo mailurile care le primesti tu sunt numite SPAM , nu ma pricep prea bine dar citeste AICI gasesti niste informatii utile si explicatia acestor emailuri.
GoldenRose
User Avansat
User Avansat

Mesajde melisa_alexa » Lun Mar 18, 2013 6:36 pm

Si eu primesc email de la facebook de ceva vreme si m-a disperat... bun am cautat google sa vad de unde si pana unde am cont de facebook... si supriza m-am gasit pe facebook cu poza mea sexy de pe streamate si imi vine multe email de ma dispera... eu am scris nickname s m-am gasit exemplu ( violeta facebook )asa am scris ca altfeel daca scriam decat nickname nu ma gaseam... acum nu stiu ce caut acolo sau ce se intampla.. dar ma deranjeaza ca a pus email meu :sad:
melisa_alexa
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde Think_pink » Lun Mar 18, 2013 7:04 pm

Pai si eu primesc pe mail-ul pt labari tot felul de spams de la facebook desi nu am cont de Facebook cu acel mail.Eu nu le deschid ci doar le dau delete si gata.M-am cautat si eu pe Google cu nickname-ul de pe mfc si pe langa faptul ca am gasit cateva videos inregistrate cu japca, mai eram numita si milf :shock: Watafak?! Eu nu am copii. arat de mai putin de 27 ani, nu arat a fi insarcinata si totusi sunt numita milf.
On topic: a mers prost :smt010.
Some people tell me I have a "Short temper", I prefer to call it: " A swift and assertive reaction to bullshit".
Think_pink
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde GoldenRose » Lun Mar 18, 2013 7:07 pm

Melisa din cate am inteles eu cineva ti-a facut cont de facebook folosindu-se de adresa ta de email, avand in vedere ca ti-a folosit poza si nickul de pe Stremate e cineva care te cunoste de pe acest site , poate e vreun membru caruia i-ai dat adresa de email si el s-a folosit de asta sau e cineva care stie ca faci videochat si cunoaste atat siteul pe care lucrezi cat si adresa de email, dar o intamplare nu este, poza ta, nickname cat si adresa de email e imposibil sa fie coincidenta, ceea ce nu stiu este daca poti face cont de facebook fara sa primesti acel mail de confirmare , in acest caz verifica foarte bine sa nu cumva sa aibe acces si la parola ta de email, vezi ca poti sterge contul de facebook si iti recomand sa il stergi/inchizi, nu prea ma pricep ca nu am cont de facebook, aveti grija cui comunicati adresa de email, dati un serch pe google frecvent sa vedeti daca gasisti poze sau filmulete folosindu-va de nickanmul vostru si eventual siteul pe care lucrati exemplu (Violeta Stremate)
GoldenRose
User Avansat
User Avansat

Mesajde GoldenRose » Lun Mar 18, 2013 7:23 pm

ThinkPink ia vezi te gasesti aici http://www.forumophilia.com , e plin de printscreenuri cu modele si video de pe mfc, eu de anul trecut nu am am mai dat un serch si acum am avut o surpriza sa gasesc niste printuri si video, acum il descarc pentru ca mi se pare cunoscut si s-ar putea sa stiu cu cine am facut privatul , sa vezi ban ce ii dau cand il prind pe mfc + :finga:
GoldenRose
User Avansat
User Avansat

Mesajde Think_pink » Lun Mar 18, 2013 7:36 pm

Mersi GoldenRose.Da m-am gasit cu un video de anul trecut, cu un pvt :smt011 Am si eu o intrebare: ce este Radmin Server si la ce foloseste?
Some people tell me I have a "Short temper", I prefer to call it: " A swift and assertive reaction to bullshit".
Think_pink
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde GoldenRose » Lun Mar 18, 2013 8:05 pm

Think_pink scrie:Mersi GoldenRose.Da m-am gasit cu un video de anul trecut, cu un pvt :smt011 Am si eu o intrebare: ce este Radmin Server si la ce foloseste?

Este un program pentru controlul computerului de la distanta, spre exemplu ai doua calculatoare unu acasa si unu la munca, tu cu ajutorul acestui program te poti conecta de la munca pe calculatorul de acasa si il poti controla ca si cum ai fi in fata lui, si un copy paste ca poate intelegi mai bine "Puteţi vizualiza ecranul computerului la distanţă pe propriul monitor într-o fereastră sau pe întreg ecranul. Toate mişcările mouse-ului şi semnalele de la tastatură sunt transferate direct către computerul la distanţă. Lucraţi pe computerul la distanţă ca şi cum v-aţi afla în faţa acestuia. Puteţi accesa acelaşi computer din diverse locaţii, aveţi posibilitatea de a utiliza opţiunea de transfer avansat de fişiere, conversaţii text şi voce, oprire de la distanţă, etc. " Radmin server este calculatorul care este accesat de la distanta , celalalt fiind numit Radmin Viewer. Genul asta de programe se folosesc in studiouri, ceva de genul mai este si VNC. Sper ca te-am ajutat , nu stiu da la explicati despre tehnologie sunt praf :rolleyes:
GoldenRose
User Avansat
User Avansat

Mesajde melisa_alexa » Lun Mar 18, 2013 8:05 pm

GoldenRose scrie:Melisa din cate am inteles eu cineva ti-a facut cont de facebook folosindu-se de adresa ta de email, avand in vedere ca ti-a folosit poza si nickul de pe Stremate e cineva care te cunoste de pe acest site , poate e vreun membru caruia i-ai dat adresa de email si el s-a folosit de asta sau e cineva care stie ca faci videochat si cunoaste atat siteul pe care lucrezi cat si adresa de email, dar o intamplare nu este, poza ta, nickname cat si adresa de email e imposibil sa fie coincidenta, ceea ce nu stiu este daca poti face cont de facebook fara sa primesti acel mail de confirmare , in acest caz verifica foarte bine sa nu cumva sa aibe acces si la parola ta de email, vezi ca poti sterge contul de facebook si iti recomand sa il stergi/inchizi, nu prea ma pricep ca nu am cont de facebook, aveti grija cui comunicati adresa de email, dati un serch pe google frecvent sa vedeti daca gasisti poze sau filmulete folosindu-va de nickanmul vostru si eventual siteul pe care lucrati exemplu (Violeta Stremate)

Nu sunt numai si cred ca majoritatea sunteti si voi acolo unde ma aflu pe acel facebook http://www.facebook.com/pages/Personal- ... ref=stream uitati aici
melisa_alexa
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde HoldMyHand1234 » Lun Mar 18, 2013 8:06 pm

Revin, on topic, ziua mea s-a dovedit a fi destul de buna, am reusit sa fac 96$ pe imlive si jasmin, mare parte pe cel de-al doilea site. Off topic, blooangel si eu primesc tot felul de e-mailuri de la facebook si nu numai, dar prefer sa le sterg daca mi se par dubioase. Mi-a placut foarte mult ceea ce GoldenRose a scris. Bine punctat. Toate avem nevoie sa vorbim si sa fim intelese, iar cel mai bine te poate intelege cineva care a trecut sau trece prin aceleasi experiente ca si tine. Voi continua sa va citesc cu drag si probabil voi reveni si eu cu cate ceva pe aici, cand voi simti nevoia. Take care girls! si baftaaaa!
HoldMyHand1234
AWStudent
AWStudent

Mesajde HoldMyHand1234 » Lun Mar 18, 2013 8:09 pm

Am uitat sa specific ca pentru mine, 96$ intr-o zi, e destul de bine, momentan. :D
HoldMyHand1234
AWStudent
AWStudent

Mesajde Think_pink » Lun Mar 18, 2013 8:23 pm

Multumesc GoldenRose.Deci sa inteleg ca mi-a fost instalat asta cu intentii "bune" ca sa se vada tot ce fac.La altceva nu mai foloseste nu? Ca intentionez sa-l dezinstalez.E de ajuns sa-l dezinstalez de la Control Panel si atat sau mai trebuie facut si altceva? multumesc.
Bravo Holdmyhand.Eu nici pe aia nu i-am facut azi, dar nu am avut rabdare sa stau cand i-am vazut ca nu zic nmk.Asta pe mfc ca pe Jasmin am tras chiulul si ma chinui sa convertesc un teaser format mp4 in avi si nu reusesc.Stie cineva cum se face si poate sa ma ajute si pe mine? Multumesc.
Think_pink
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde whiteangel » Lun Mar 18, 2013 8:28 pm

Uneori in timp ce lucrez eu mai vb cu cateva persoane de aici si de pe celalat forum pe skype si mess. Daca e plictiseala maxima vin raspunsurile greu daca se fac bani si suntem in pvt una sau alta raspundem mai greu, de obicei ne prindem cand cealalta e in pvt. Am o "terorista" maxima care se tine de capu' meu sa-mi pun fizicul online, ea ma trezeste sa intru la munca si tot ea sta cu gura pe mine sa nu ies la seriale sau la somn, pe aceasta cale II SINCER MULTUMESC! :smt008 E dragut asa sa povesteti tot felul de requesturi cretine, radem, glumim, barfim si mai trece timpul.
Va pup colegele mele "de birou" de fapt pup tot departamentul de Labaristica. :heart:
I live for myself and I answer at nobody.
whiteangel
Profesionist
Profesionist

Mesajde MarcusXXX » Lun Mar 18, 2013 8:36 pm

Da...acum intru in tura de noapte,am dormit putin dupa ce am facut dimineata 412 $.Sper ca pana maine sa mearga la fel.Bafta la toate putzele. :supz: :supz: :supz:
MarcusXXX
AWStudent
AWStudent

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discutii generale