lacomii livejasmin.. (tarife mai mari pentru membrii)

Discutii generale despre video chat . Aici este locul pentru intrebari , raspunsuri , comentarii si sfaturi legate de video chat .

Moderator: Alexiss

lacomii livejasmin.. (tarife mai mari pentru membrii)

Mesajde eueueu » Mie Noi 13, 2013 10:18 pm

Aveti idee despre scumpirea creditelor pe de livejasmin?.am constat o scadere drasticaaaa a traficului. numai ce-mi intra in free un vechi membru si se plange de scumpirea enorma a creditelor...Habar n-am cum se calculeaza aceste credite, cat valoreaza, insa mi se pare mie sau astia de la lj sunt niste lacomi care-ti impun camere de 400 de $ din buzunarul propriu, si tot felul de imbunatatiri doar pentru a scumpi creditele sa se imbogateasca ei pe munca noastra..
eueueu
AWStudent
AWStudent

Re: lacomii livejasmin..

Mesajde Insineamea » Mie Noi 13, 2013 11:05 pm

Am observat si eu trafic scazut si putine privaturi de vreo cateva zile. Nu stiu daca asta ar fi cauza...
Insineamea
User activ
User activ

Mesajde Alexiss » Mie Noi 13, 2013 11:42 pm

Imagine

Imagine
Alexiss
Administrator
Administrator

Mesajde Alexiss » Mie Noi 13, 2013 11:53 pm

In viziunea membrului diferentele intre ce plateau si ce platesc acum pentru un pachet de credite nu este chiar foarte mare . Nu cred ca asta e cauza pentru care experimentezi scaderi in trafic .

Oricum interesanta observatie , nu stiam despre asta .
Thanks
Alexiss
Administrator
Administrator

Mesajde NCG » Joi Noi 14, 2013 12:07 am

Imaginea de mai sus nu mai are nevoie de explicatii..ca sa nu mai zic ca 158,99 credite+10,99 (gratis)=189,00 $ sau euro (inca o marlanie) pentru 168,99 credite...Nu vad nicio gratuitate aici.
Nu stiu cum e treaba,dar din ce credeam EU si din ce stiam,creditele ar trebui sa fie mai multe decat valoarea platita (de exemplu,pentru 158 de credite,sa platesti gen 140 de euro.. si sa beneficiezi si de alea 10 credite gratis,care sa fie gratis..adica 168 credite=140 de euro ).Dar din moment ce dai 30$ in plus si nu primesti nimic pentru ei..mda..Acum inteleg lipsa de trafic.Si eu am mai auzit membri plangandu-se,dar credeam ca doar sunt ei zgraciti.
Mda..rusinicaaaaa! Si rusinica x2 pentru ca europenii sunt taxati in euro pentru acelasi numar de credite.
Jasmin isi cam dau singuri foc la valiza.Membrilor nu le este greu sa zica pas la site la un moment dat.
PS: chiar ma miram cand vedeam semnul ala cu 10,99 credits free..si ma gandeam "bai ce darnici s-au facut astia,or fi ramas fara membri si vor sa ii atraga" (neavand cont de membru).Acum am inteles care era treaba.Si anume ca e intr-adevar lacomie si bataie de joc la mijloc.
Dar,astept si alte pareri.PS: chiar nu stiam cat plateste un membru pentru credite,nici acum,nici inainte.Deci mi-am dat cu parerea strict dupa ce am vazut printuri-le de mai sus.

@eueu..nu stiu cum e treaba cu camerelea asta video,avand in vedere ca modelul nr1 din topul de la jasmin face treaba cu Logitech C930.Deci..daca aia face 35000$ pe luna cu un webcam de 130$,de ce sa cumpar eu,care castig de 10 ori mai putin decat ea, camera video de 400$? :)))))
Pace!
NCG
Cunoscator
Cunoscator

Re: lacomii livejasmin.. (tarife mai mari pentru membrii)

Mesajde wxdj » Joi Noi 14, 2013 2:48 am

Livejasmin.com devine Jasmin.com . Succese.
wxdj
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde solveit_girl » Joi Noi 14, 2013 4:42 pm

eueueu scrie:Aveti idee despre scumpirea creditelor pe de livejasmin?.am constat o scadere drasticaaaa a traficului. numai ce-mi intra in free un vechi membru si se plange de scumpirea enorma a creditelor...Habar n-am cum se calculeaza aceste credite, cat valoreaza, insa mi se pare mie sau astia de la lj sunt niste lacomi care-ti impun camere de 400 de $ din buzunarul propriu, si tot felul de imbunatatiri doar pentru a scumpi creditele sa se imbogateasca ei pe munca noastra..

Lol, hai că am râs la ce ai zis tu!!
Prima întrebare eşti membru cumva bărbat??????/ şi ai venit aici să-ti spui of ul că dacă da îţi înţeleg nemulţumirea.
Eu cred ca unele dintre voi fetelor daţi vrabia din mână pe cioara de pe gard!!
Cu ce te nemulţumeşte pe tine că s a mărit preţul la credite_
În primul rând toate avem de câştigat de pe urma acestor scumpiri a creditelor, aşa cum salariul minim pe economie în România a crescut în anul acesta la 750 ron, aşa şi pe site preţul creditelor trebuie să crească, în primul rând ăsta nu e un site de la ţară, din ţărână, din fundul curţii, e un site de elită, datorită tarifelor şi sumelor care pot fi câstigate de modelele profesioniste, deştepte. Normal că la inceputul creşterii preţului creditelor, poate scădea traficul o zi două- o lună, doua, dupa aceea membri se obisnuiesc si revin la vechea dependenta : dependenta de sex. Da mă, sexul e cel mai scump pe planeta asta, e şi tabu, e şi tot ce nu or să fie alte job-uri!!!! Pentru că e un instinct primar, ca acela de a mânca.
Eu una sunt foarte fericită ca au mărit pretul creditelor,asa le trebuie labarilor. :smt003
Ah, e ca şi cum ai vrea să-ti cumperi un parfum de la o marcă renumită gen Channel cu 30 RON.
De curiozitate, cine îi pune pe barbaţii ăştia, dacă tot sunt săraci să stea pe un site de fiţe???, să se ducă pe alt site mai ieftin dacă tot sunt begg-eri, sau pe unul de socialize ing. Un bărbat SĂRAC, nici pe site nu îl vor femeile, nici în realitate nu îl vor femeile. :smt025 :smt025
Ca sa vă dau un exemplu: acum câţiva ani eram cu 2 prietene, ne -am dus la mare şi am mers pe jos pe stradă de la 22 pm, o oră jumătate (ca noi nu lucram, şi nu prea aveam bani ) până am ajuns la un club fiţos unde intrarea costa vreo 200 ron şi vă daţi seama că cu ce mai beai acolo înăuntru te mai costau şi alea o grămadă de bani. Noi de ruşine, vă daţi seama cum ne simţeam, ca nişte sărăntoace, n-am îndrăznit nici să ne apropiem de uşa intrării când am aflat preţul şi am plecat pe jos acasă cu coada între picioare. Menţionez că la intrare era lux, veneau tineri cu haine de firmă şi maşini ultimul răcnet, se vedea ca e un club de lux deci evident am plecat.
Dar barbatii astia pe site-uri dupa ce ca-s sarantoci mai au pretentii sa ii distram in free, stiind ca ei cu 5$ in cont oricum nu ne pot lua in privat... :shock:
Acum să le plâng eu de milă de ce nu au bani nu o să o fac!! :smt018
Eu niciodată nu m-am dus într-un loc decât când am ştiut că-mi permit da, financiar să achit ce-mi doream. Eu în veci nu m-aş duce pe un site unde sunt femei/bărbaţi in direct adică fac videochat, si eu să-i frec la icre în free, pentru că pur si simplu ce as face eu se numeste exploatare, sadism, as incerca sa controlez virtual un om sa-mi raspunda la doleanţe/cerinţe etc desi eu nu platesc nimic pentru ca nu am, dar am tupeu sa am pretentii. Ba de fapt, in timp ce clientul te freaca la icre in free, el si face o laba si si imagineaza pozitii erotice cu tine. Asta tine de educatie, iar unii nu o au, desi pretind ca-s oameni integri! E bine sa cerem in functie de ce putem oferi, altfel, sa ne vedem limitarile.
Pentru ca in viata reala, daca un sărăntoc pe stradă vrea să-l săruti sau sa te mangai pe sâni gratis, îi frigi una în meclă şi-i zici "pleacă de-aici ma sarantocule"
Iar tututu (eueueu) draga, daca nu-ti place politica lor, du-te pe chaturbate , acolo poti seta si 0.05 $ la goal ca sa faci sex show daca vrei, nimeni nu te opreste :finga: :finga:
solveit_girl
User Avansat
User Avansat

Mesajde russiantonik » Joi Noi 14, 2013 7:50 pm

si mai este un aspect....acele 60% nu synt nici pe departe 60%.
acele 30% nici pe departe 30))) si mai iau -5 pentru bad....
foarte generos site.
desigur.
nu ca ny imi place sa lyxrez pe li ejasmin, dar imi zice mie inima ca totusi baza treb schimbata spre un altul.
nu imi place sa fiu chiorita. pe streamate sau xlove stiu sigur. pretul 2. 50% e fix 1 si nicidecum altfel.
cit despre vucuria ca s-a scympit pretul la minute....nu stiu, poate m-as bucura daca as avea si eu parte mea. altfel....situl ne freaca la direct. si pw noi si pe ei.
cym am mai zis....ori ne conformam....ori nu)
russiantonik
Profesionist
Profesionist

Mesajde SFG2707 » Joi Noi 14, 2013 8:13 pm

@Solveit_girl: tu ai inteles ca noi nu primim nimic din ceea ce platesc membrii in plus? Fie ca sunt bani in plus la credite, fie ca sunt diferentele intre euro/dolar pe care le platesc membrii! Noi suntem platite in dolari la minut si nu primim nimic din majorarile ce se discuta aici !
Eu nu pricep ce ti se pare amuzant ...
SFG2707
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde eueueu » Joi Noi 14, 2013 8:36 pm

tipa e cretina si poarta grija altor modele din cate vad eu..Stai linistita draga eu nu fac bani ca tine cu dildoaie si fisting...eu fac bani din pv lungi de aia eram ingrijorata..Pun si un copy paste ca sa vedeti ce frustrata e draga de ea..

solveit_girl » Lun Sep 16, 2013 5:08 pm

Hello people
Am o veste......................moamaaa, :rock: :rock: :rock: :rock:
Deci ma loghez azi pe xcams, si ce sa-mi vad ochilor, o tipa nude, in live show, adica in group show, unde costul pe minut stim cu totii e 0.20 eurocenti pe minut, in harcore action, pe domnisoara top most earnings on LIVEJASMIN, R*******A, cu numele de Monique aici pe xcams, Adica????????????? de la 1.99$ sau 2.49$ sau cat o fi avut ea pe livejasmin vine pe asta cu 0.20 eurocenti pe minut, ca sa faca de toate cu dildourile pentru niste amarati de 0.20 eurocenti? Si e si new model pe xcams, lol!!!
Mi-a picat fata :shock: :shock: :shock: :shock: :smt021
Logati-va acum pe xcams s-o vedeti pe R******A
solveit_girl
eueueu
AWStudent
AWStudent

Mesajde solveit_girl » Vin Noi 15, 2013 2:13 am

eueueu scrie:tipa e cretina si poarta grija altor modele din cate vad eu..Stai linistita draga eu nu fac bani ca tine cu dildoaie si fisting...eu fac bani din pv lungi de aia eram ingrijorata..Pun si un copy paste ca sa vedeti ce frustrata e draga de ea..

solveit_girl » Lun Sep 16, 2013 5:08 pm

Hello people
Am o veste......................moamaaa, :rock: :rock: :rock: :rock:

solveit_girl

Da , eueueu, am dorit sa subliniez ca un model de top care face si hardcore trebuie sa lucreze pe un tarif mai mare, pentru ca si efortul pe care il depune e mai mare!!! Iar eu sunt convinsa ca oricare dintre noi, de aici de pe forum, daca am castiga pe un site de ex 10 000 $ ce sens ar avea sa mai stam pe un site care plateste 0.20 eurocenti pe minut? Pai daca stau 1 ore pe zi in privat incontinuu pe un site cu 0.20 eurocenti pe minut, ar veni 0.20 eurocenti/min * 60 min=12 euro . Pai si facand un calcul per perioada e foarte greu sa ajungi sa faci 8000-10 000 euro pe luna cu 0.20 eurocenti pe minut.
In fine, da am fost uimita de ce am vazut, si imi mentin parerea in continuare.
Si te rog frumos nu ma mai jigni!
Eu nu te-am facut "cretina"
Mult succes, si chill out, in timp membrii site-ului se vor obisnui cu noul pret!
Pace, acum.
Noapte buna :P
solveit_girl
User Avansat
User Avansat

Mesajde NCG » Vin Noi 15, 2013 2:35 am

@ solveit...de fapt topicul era despre cu TOTUL altceva..nu ca nu accepta membrii noul pret..ci faptul ca ei platesc peste 30$ la anumite pacchete in plus si nu primesc nimic pt ei..si nici noi.
Uita-te de 2 ori pe pozele postate de alexiss si poate o sa intelegi.
Nu conteaza ca stai pe 0,20 sau pe 4,99.Membrii pentru 158 de credite platesc 189$...adica un credit inseamna ca valoreaza 1,19$.Dar pentru noi,modelele, 1 credit=1$..din care luam intre 30 si 60%.Nu e de faptul ca membrii nu au bani,e de faptul ca jasmin ne fura pe toti pe fatza,fara nicio jena..
Membrii or sta ei si or cheltui bani pe site,dar nu sunt chiar atat de prosti,mai ales ca acum se uita de 2 ori la bani inainte sa isi incarce conturile cu credite (stiind cat de tepare pot fi unele modele,unii s-au desteptat si nu isi mai cauta iubirea pe net si isi golesc portofelele pe site-uri asa usor).Deja membrii mai in varsta dispar usor usor,astia sunt deja trecuti prin patanii cu modele.Acum vin e din spate generatia tanara,de studenti..si studentii nu prea au bani,dar sunt in cautare de senzatii tari pe net..si e ff greu sa prostesti pe unul de varsta cu tine si sa il faci sa bage mana adanc in buzunar ca sa piarda vremea cu tine in privat,stiind c a poate sa mearga in club si sa agate o pasarica si sa petreaca toata noaptea cu ea in schimbul unui coktail,mai ales daca esti axata pe privaturi fara prea multa actiune.
Plus ca pana si 2000$ la perioada a ajuns aproape imposibil de atins,suma pe care ,acum cativa ani ,o faceai destul de usor daca aveai tot ce iti trebuie.Acum ai si tot degeaba.Eu am scos 1300$ perioada asta pe 2 siteuri facuti cu chiu cu vai.
Daca te uiti,pana si faimoasa nikki,luna asta ,mai ales dupa data de 9 noiembrie,mai toate zilele a stat intre 4 si 6 ore in freechat...Din 8-10 ore online.Daca pana si la ea,cu 4,99 al ei,tot nu mai intra membrii,de noi restul ce sa mai zicem.
Deci...nu e chiar asa cum crezi tu.
Whatever...
Bafta acolo.
Pace!
NCG
Cunoscator
Cunoscator

Mesajde eueueu » Vin Noi 15, 2013 3:11 am

ai dreptate NNG, pv mai greu..Noua interfata jasmin te ajuta sa vezi intr-o perioada scurta de timp cate modele sunt in pv si cate nu...Insa speram ca o sa-si revina..
eueueu
AWStudent
AWStudent

Mesajde fetish » Vin Noi 15, 2013 9:43 am

acum fiecare face cum considera si membru si model , eu am mai zis daca nu mi-a palcut un site saua am avut senzatia ca m-a tars cumva in piept sau nu mi-au palcut niste idiotenii de tampenii sau reguli impuse am preferat sa renunt la un site

succesul unui model nu sta intr-un site anume , un model bun va face bani indiferent de site si cat primeste modelul sau cat plateste membrul , modele si membrii indignati au mai existat de-a lungul timpului si cand au scazut proc oferite de site uri si cand au implementat site uriel ideea cu creditele si indif de ce moneda plateste membrul respectiv , modelul ia dolari si alte alte situatii

cert e ca de rezistat a la long vor rezista numai modelele versatile , care vor reusi sa isi vada interesul LOR , uite eu aici nu sunt de acord cu multe modele care inteleg diferite situatii ale unor membrii , frate e care pe care , ce ma intereseaza pe mine ca membrul Mirciulica isi palteste creditele din pensia de handicap sau din mostenirea de la Tanti Veta ,eu sunt platita sa vand un serviciu si punct ; daca as fi asa condusa de principii crestine as muncii la manastire nu in vdc , asta e capitalismul , poti sa ramai pe baricada ok , daca nu te calca aia care vor sa urce in picioare

pe de alta parte e drept ca de multi ani vdc se indrepta incet si siigur spre cat mai multa sexualitate , cine mai viseaza in anii astia sa vanda povestea perfecta de dragoste nu stiu cate sanse efective mai are , nu neaga nimeni ca banii mai multi se starng din regulari dar incet si sigur regularii din 2013 sau 2014 vor fi regulari muuult mai axati pe chestii sexuale decat regulari din 2000 de exemplu

mie mi se pare ireal cum noi insine ne sapam, nu criza va aduce poate la fisurarea vdc ului sau a altor scaderi de incasari ci noi insine modelele , alea care umbla din free in free ca sa comenteze ce modele prind , alea care isi ,, ocupa ,,timpul de munca cu statul online pe la diverse fete in camera sa vada cu ce se ocupa fiecare , ce tip de show face , cat dureaza , sa mai faca ,, misto,, de farierele care stau online si inceraca sa afac un ban corect

asta mi se pare trist si irel , insa deh disperarea naste mosntrii !
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
fetish
Instructor
Instructor

Mesajde solveit_girl » Vin Noi 15, 2013 4:17 pm

Ok, fetelor, tarifele sunt mai mari pentru clienti, dar aici e decizia site-ului ce tarifuri aplica clientilor!
Nu neg faptul ca da asa e, noi primi tot aceeasi bani, indiferent de cat de mult ii costa pe ei acele credite!
Dar reiau, un membru poate sa-si selecteze un site pe care sa activeze in functie de banii care-i are in cont!
Cu ce e vina mea ca Maricel, un muncitor cu salariul de 300 de $ nu are suficienti bani sa vina sa cheltuie pe un show pe lj? :roll: Acum serios? Fiecare membru sa vina pe site in functie de cati bani are in contul lui de la banca.Pune 3$ pe site sta un minut in privat, pune 1000 de $ sta 10 ore in privat...Acum nu inteleg de ce le plangem de mila???????????? :shock: :shock: :shock:
Eu cred ca nu observati adevaratul, REALUL MOTIV, pentru care scad incasarile : zilnic se inscriu cate 3-10-20 modele noi!!!
Modele acelea in dorinta fireasca, ca oricare om de a castiga bani, ar face orice sa fie pe plac clientului.
Rezulta ca astfel e si competitia mult mai mare pe site!!!!
Whatever, :smt002 :supz: Pace!
solveit_girl
User Avansat
User Avansat

Următorul

Înapoi la Discutii generale