streamate
  • SilviaXx
    Utilizator nou
    Mesaje 2
    Membru din Lun Iul 12, 2010 8:49 pm

streamate

de SilviaXx » Lun Iul 12, 2010 8:59 pm

Buna...M am apucat sa fac si eu "bani pe streamate" totul merge super,adica chiar se fac bani si etc,dar problema e cu plata,mi-au zis ca issued day e pe 2 iulie si ca dureaza 5 zile lucratoare prin wire transffer,dar nu am mai auzit nimic de bani...ma poate ajuta cineva?
  • Utilizator sters
    Super
    Mesaje 1119
    Membru din Joi Ian 21, 2010 1:32 pm

Re: streamate

de Utilizator sters » Lun Iul 12, 2010 10:41 pm

Dupa cum ti-am scris in topicul celalalt si a spus si fetish,cei de la streamate nu sunt mereu corecti cu banii.Din pacate nu poti decat sa astepti....mai trimite-le mailuri!

Succes!
    valy
    User activ
    Mesaje 53
    Membru din Dum Apr 18, 2010 5:15 am

de valy » Lun Iul 12, 2010 10:58 pm

Sunt corecti in ceea ce priveste sumele castigate, nu sunt corecti in privinta datei la care trebuie sa faca plata. Oricum streamate este un site bun chiar daca nu platesc la timp.
  • melisa
    AWStudent
    Mesaje 36
    Membru din Mie Mar 17, 2010 5:50 pm

de melisa » Mar Iul 13, 2010 12:15 am

este adevarat un site bun dar strica cu plata la mine este o luna si o saptamna si nici acum nu am primit bani
  • Utilizator sters
    Super
    Mesaje 1119

de Utilizator sters » Mar Iul 13, 2010 12:32 am

renunta la el si lucreaza pe altul cu plata la 2 saptamani!
    Banii de pe el iti vor veni chiar daca intarzie mult.

Succes!
    valy
    User activ
    Mesaje 53
    Membru din Dum Apr 18, 2010 5:15 am

de valy » Mar Iul 13, 2010 2:43 am

imlive de exemplu....stiu ca o sa spui de chargeback!Asta este....
  • Utilizator sters
    Super
    Mesaje 1119

de Utilizator sters » Mar Iul 13, 2010 7:37 am

Dupa cum am mai zis.....exista posibilitatea sa ai chargeback,exista posibilitatea sa nu ai...
    Acest lucru nu reprezinta o problema prea mare cand o patesti o data sau de doua ori.daca o patesti prea des atunci inseamna ca au prins drag de tine clientii cu chargeback-uri la activ :lol: In principiu e ok sa alegi si imlive.Cel putin ei sunt corecti cu platile.

Succes!
  • anya_aysha
    Utilizator nou
    Mesaje 1
    Membru din Joi Iul 15, 2010 10:47 am

de anya_aysha » Joi Iul 15, 2010 10:51 am

ASA O SA FIE MEREU PE STREAMATE.DAR POTI INCERCA PE IMLIVE,MFC SI STREAMRAY(CAMS )ITI DAU BANII LA 2 SAPTAMANI,NU AI LIMITA ASA MARE,PE MFC ESTE DE DOAR 10$ PE CELELALTE 50$ SI ITI INTRA SI REPEDE.BAFTA
  • oanblonda
    AWStudent
    Mesaje 18
    Membru din Mar Iun 22, 2010 5:56 pm
    Localitate iasi

de oanblonda » Joi Iul 15, 2010 4:24 pm

limita mea mea pe MFC e de 100..........nu de 10 $.......ciudat sa aud asta
  • Utilizator sters
    Super
    Mesaje 1119

de Utilizator sters » Joi Iul 15, 2010 6:02 pm

:lol: lol lol lol Oana.De unde si cum ai tu payout 100$ pe mfc? Zii repede la ce studio fantoma lucrezi sau colaborezi:)))) Am mai auzit replica asta la un model care l-am ajutat dupa ce a colaborat cu xvision.Ai grija cu cine lucrezi!!!!

Succes acolo!
  • oanblonda
    AWStudent
    Mesaje 18
    Localitate iasi

de oanblonda » Joi Iul 15, 2010 11:25 pm

loooooooooooool nu lucrez pe studio........am cont personal si il am de cca 1 an........ce e drept ca nu stau f mult pe el....ci doar cand am o dispozitie extraordinara....dar limita mea e de 100 .......de aia mi sa parut ciudat sa aud ca e 10.....
  • oanblonda
    AWStudent
    Mesaje 18
    Localitate iasi

de oanblonda » Vin Iul 16, 2010 4:37 am

mdeaaaaa....ca tot ma facusei curioasa mam uitat pe pagina de la mfc.....10 $ pt epassport si 100 $ pt banca...........in fine....probabil cu atitudinea ta pescuiesti multa lume de pe aici........mdea.................no comment........
  • kin3zu78
    User activ
    Mesaje 82
    Membru din Mar Iun 08, 2010 8:32 am

de kin3zu78 » Vin Iul 16, 2010 9:30 am

mda numai cititi printre randuri , inseamna ca ai ales ca modalitate a platii wire transfer de aia ai limita de 100 eu am cont pe mfc si este de 10 $ la epassporte deci omul are dreptate si el numai sariti asa una doua , nu esti nici primul nici ultimul model din romania asa ca stai linistita sigur nu incearca sa te "agate". Personal pana am ajuns la o echipa de 7 oameni de baza mi-au trecut prin mana zeci de pipite cu aere de starleta. :snakeman:
  • fetish
    Super
    Mesaje 979
    Membru din Sâm Mar 20, 2010 1:53 pm

de fetish » Vin Iul 16, 2010 12:29 pm

sincer degeaba are streamate o caruta de trafic daca nu platesc cand trebuie sau in fine considera ca banii tai sunt de fapt ai lor si tu te milogesti ca si cum ai lua un imprumut

am obs ca problema aceast o au in genere modelele independente ;cei care aveti studiouri la ei imi puteti confirma va rog ?;nu de alt ada fac un studio din mine plus sotu pus pisica si rez problema corectitudinii la plata

total offtopicc:mfc are minimum de plata 10 pt epass 100 pt wire

kinezu mi a placut finalul replicii tale :smt003
    "Better to rule in hell than serve in heaven."
    -Milton
  • Utilizator sters
    Super
    Mesaje 1119

de Utilizator sters » Vin Iul 16, 2010 1:34 pm

In primul rand multumesc lui kinezu si fetish.
    Pentru tine oana ca sa nu scriu tot nickname-ul tau,mai inatai invata sa scrii intr-un topic si apoi dai send :lol: Asa ca stai jos! Ai 4 pentru ziua de azi!
    Tura care vine cand mai vb,citeste despre ce este vb in topic si apoi specifica despre ce vorbesti!
    Noi nu putem ghici gandul modelelor ca voi...
    Cat despre agatat,intreaba tu toate modelele care au luat id-ul meu de aici cum si in ce fel le-am ajutat!
    Nu stiu de ce am impresia dar tu esti implicata intr-un topic in care am scris eu mai inainte si te-a deranjat comentariile depsre respectivii tepari.Daca nu cumva faci parte din grup.

Succes acolo si ai grija ca te dai singura de gol!